English
اطلاعات تماس
 
همراه: ۰۹۱۲۲۱۸۵۱۰۷
نمابر: ۲۲۷۴۲۷۵۶
تلفن: ۸۱۰۳۲۳۲۴
آدرس دبیرخانه: تهران - خیابان کریم خان زند نبش دکتر عضدی شمالی (آبان سابق) ساختمان دانشگاه علامه طباطبایی طبقه سوم شمالی اتاق 306
پست الکترونیکی: info@isca.ir
کد پستی: ۱۹۹۷۸۳۶۴۹۶
مشاهده خبر
چهار شرکت سرمایه گذار خارجی در البرز کار خود را آغاز کردند

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز از آغاز به کار چهار شرکت بزرگ سرمایه گذاری خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش واحد خبر انجمن و به نقل از ایرنا، ابوالفضل فلاح روز سه شنبه در جمع خبرنگاران که در باشگاه فرهنگی ورزشی میلاد کرج برگزار شد، گفت: این چهار شرکت در مجموع 104میلیون دلار مجوز سرمایه گذاری در استان البرز کسب کرده‌اند که با سهم شریک داخلی این مبلغ به 145میلیون دلار افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها از کشورهای آلمان، ایتالیا، امارات و چین به استان البرز آمده‌اند.

فلاح خاطر نشان کرد: شرکت‌های مذکور اکنون در حال اجرای پروژه‌های خود در زمینه تولید دارو، تجهیزات مورد نیاز کارخانه‌های فولاد ، قطعه سازی خودرو و غیره هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز اظهار کرد: شرکت آلمانی در البرز در زمینه دارو (ویتا) با 85درصد سهم فعال است ، شرکت ایتالیایی نیز در بخش تولید تجهیزات مورد نیاز کارخانه‌های فولاد و شرکت‌های اماراتی و چینی نیز در بخش تولید قطعه سازی خودرو در البرز فعال شده‌اند.

این مسئول با بیان اینکه تا کنون به واسطه این چهار شرکت بزرگ سرمایه گذار خارجی 20 میلیون دلار وارد کشور شده است، گفت: امیدواریم تا سال آینده این چهار شرکت به طور کامل پروژه‌های تولیدی خود را به بهره برداری برسانند.

فلاح افزود: در بحث سرمایه گذاری خارجی کارهای زیر ساختی در استان انجام شده است و سامانه اطلاع رسانی سرمایه گذاری خارجی به زبان‌های مختلف جهان در البرز نیز راه اندازی شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی البرز ادامه داد: طرح مطالعاتی فرصت‌های سرمایه گذاری با مشارکت صنایع ، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌ها در استان انجام شده و 63درصد پروژه‌ها در قالب فرصت‌های بین المللی آماده شده تا در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در بحث سرمایه گذاری خارجی در شورای گفت وگو و مراکز تصمیم گیری استان عزم جدی بر این است که استان بهترین استفاده را در این بخش داشته باشد.

این مسئول افزود: برای توسعه استان رویکرد ما بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی همراه با ورود دانش فنی و دستیبابی به بازارهای بین المللی معطوف شده است.

وی با بیان اینکه نقشه راه تأمین مالی پایدار را در البرز دنبال می‌کنیم ، گفت: در بخش انتظام مالی حسابداری تعهدی در استان البرز همانند سایر استان‌ها در کشور شروع بکار کرده است.

وی افزود: حسابداری تعهدی به شفافیت مالی و بهینه مصرف شدن هزینه‌های بیت المال کمک می‌کند و تا سال آینده نهایی می‌شود .

فلاح با اشاره به بحث مطالبات و بدهی‌های دولت ،گفت: اکنون در حال احصا آن هستیم تا بتوانیم به مطالبات و بدهی‌های دولت در استان کمک کنیم .

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های پیش روی وزارت اقتصاد و دارایی اشاره کرد و گفت: وزیر اقتصاد و دارایی هفت برنامه محوری برای این وزارتخانه تعریف کرده که افزایش توان ثروت آفرینی را در کشور به دنبال دارد.

وی ادامه داد: محوری‌ترین این برنامه‌ها ثروت آفرینی است و افزایش توان ثروت آفرینی است که به کشور کمک می‌کند تا به برون رفت از رکود و افزایش اشتغال و شکوفایی در کشور برسیم.

وی خاطر نشان کرد: این استراتژی وزارتخانه به تمام استان‌های کشور ابلاغ شده است .

فلاح بیان داشت: در سه محور برای جذب سرمایه گذار ،انتظام بخشی مالی و بررسی مستمر شرایط اقتصادی استان کار خواهیم کرد.

در این نشست مدیران کل مالیاتی استان البرز ، مدیر کل گمرگ ، مدیر بورس منطقه ای البرز ، سرپرست اداره امور شعب استان البرز ، مسئول مطالعات سازمانی بانک ملی استان البرز ، سرپرست بیمه ایران و معاون کل صدور خسارت بیمه ایران حضور داشتند.

منبع: ایرنا

//واحد خبر انجمن علمی بازرگانی ایران//

تاریخ انتشار: 1394/11/20 - 14:2
شناسنامه انجمن

انجمن بازرگانی ایران مؤسسه ای غیرانتفاعی است كه به منظورگسترش و پیشبرد و ارتقای علم، وتوسعه كمی وكیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امورآموزشی و پژوهشی در زمینه های مرتبط و نیز گرهمایی تجار ،بازرگانان و صاحبان اندیشه جهت انجام تحقیقات علمی و فرهنگی، همکاری با نهادهای اجرایی و نهایتا ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی با كسب مجوز ازكمیسیون انجمنهای علمی ایران وابسته به وزارت علوم،تحقیقات وفناوری، در بهمن ماه سال ۱۳۸۱ تأسیس و تحت شماره ۱۴۹۱۲ دراداره ثبت شركتها و مؤسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است.